сите категории
EN
主图Анти
Мат
Мат
Мат
Филм против гребење /Y1G27 филм отпорен на гребење за луксузно пакување
Филм против гребење /Y1G27 филм отпорен на гребење за луксузно пакување
Филм против гребење /Y1G27 филм отпорен на гребење за луксузно пакување
Филм против гребење /Y1G27 филм отпорен на гребење за луксузно пакување

Филм против гребење /Y1G27 филм отпорен на гребење за луксузно пакување


Име на производ:Филм против гребење /Y1G24 филм отпорен на гребење за луксузно пакување
материјал:BOPP + акрилно лепило
Број на моделот:Y1G27
Место на потекло:Кина
Пакување Детали за:Палети. Сите палети се добро спакувани со ремени за пакување и добро обвиткани со филм за растегнување
Време на испорака:7-20 работни дена за еден контејнер 40GP


Испраќам барање
Опис

● акрилно лепило на база на вода
● против гребење
● добро лепило и отпорност на климата
● еколошки
● Ширина: 10-1580мм Должина: 100-9000м
● прилагодете ја големината и дебелината

1656641593110018

Технички перформанси
ОписЕдинициКод на производотметод на испитување
Y1G27
Дебелина на лентаmm0.027 0.003 ±PSTC-133
Дебелина на филмотmm0.018 0.001 ±PSTC-133
Дебелина на слојот за обработкаmm0.003 0.001 ±PSTC-133
Дебелина на лепакmm0.006 0.002 ±PSTC-133
Адхезија на челиккг / см0.10ASTM D-1000
Издолжување%50 150 ~PSTC-131
Затегнувачка цврстинакг / см2.2PSTC-131
инструкцииИма одредено заштитен ефект врз триењето и гребењето на површината на етикетатаДебелината на спецификацијата може да се прилагоди

应用图7

Испраќам барање

LABELEXPO
ЕВРОПА 2023

КАБИНА: 8А75

ВРЕМЕ: 11-14 септември

МЕСТО: Brussels Expo, Брисел

1 Place de Belgique / Belgiëplein 1, 1020 Брисел