сите категории
EN

Профил на компанијата

Дома> За нас > Профил на компанијата

Опис на компанијата

Ningbo Label New Material Co., Ltd. е поврзана со Zhejiang RICH Group. RICH Group е основана во 2004 година и се фокусира на истражување и развој и производство на нови материјали и полимерни лепила.

Фабричката зграда на компанијата се наоѓа на патот бр. 77 Фулонг, округ за крајбрежен економски развој CiXi, Жеџијанг. Само еден час возење од пристаништето Нингбо, а во рамките на 2-часовниот економски круг на Шангај, транспортот е многу удобен. Компанијата се простира на површина од околу 40 хектари, со работилница од 26,000 метри квадратни, магацинска површина од 5,224 метри квадратни, а имаме околу 300 вработени.

Автоматизацијата на производствениот процес овозможува нашиот месечен производствен капацитет да достигне 300 милиони квадратни метри. Различни својства и спецификации може да се прилагодат според барањата на клиентите за да се задоволат индивидуалните потреби на корисниците во најголема мера, формирајќи проѕирна ламинација, мат ламиниране, обична лента за пакување, ултра јасна лента за пакување, PET лента отпорна на високи температури, заштитна лента за филтрација на вода , специјална лента и други производи, сите производи ги исполнуваат стандардите REACH, ROSH, националната заштита на животната средина и содржината на VOC.

Label New Materials Co., Ltd. се залага за управување ориентирано кон луѓето и хуманизирано. Во согласност со духот на претпријатието за „континуирано надминување на себеси, упорно барање квалитет“, деловниот принцип на „клиентот на прво место, подобар квалитет, управување со интегритет и подобра услуга“, образовната политика на вработените за „учење да се биде личност и учење да се прават работите“, придава големо значење на изградбата на корпоративната култура и подобрувањето на сеопфатниот квалитет.

Label New Materials Co., Ltd. им служи на високиот и домашниот пазар и на странските пазари. Продолжуваме да одржуваме добра долгорочна соработка со познати брендови ширум светот бидејќи пазарот го препознава квалитетот, перформансите, цената и услугите на сите наши производи.

LABELEXPO
ЕВРОПА 2023

КАБИНА: 8А75

ВРЕМЕ: 11-14 септември

МЕСТО: Brussels Expo, Брисел

1 Place de Belgique / Belgiëplein 1, 1020 Брисел