сите категории
EN
光膜сјај
图
ладно
Студената
Прилагодени ламинирани OPP ролни од пластична фолија/G1040 сјаен ладен филм за монтирање
Прилагодени ламинирани OPP ролни од пластична фолија/G1040 сјаен ладен филм за монтирање
Прилагодени ламинирани OPP ролни од пластична фолија/G1040 сјаен ладен филм за монтирање
Прилагодени ламинирани OPP ролни од пластична фолија/G1040 сјаен ладен филм за монтирање

Прилагодени ламинирани OPP ролни од пластична фолија/G1040 сјаен ладен филм за монтирање


Име на производ:Прилагодени ламинирани OPP ролни од пластична фолија/G1040 сјаен ладен филм за монтирање
материјал:BOPP + акрилно лепило
Број на моделот:G1040
Место на потекло:Кина
Пакување Детали за:Палети. Сите палети се добро спакувани со ремени за пакување и добро обвиткани со филм за растегнување
Време на испорака:7-20 работни дена за еден контејнер 40GP


Испраќам барање
Опис

● акрилно лепило на база на вода
● добро лепило и отпорност на климата
● добра вкочанетост
● еколошки
● Ширина: 10-1580мм Должина: 100-9000м
● прилагодете ја големината и дебелината

1656642985835930

video

Технички перформанси
ОписЕдинициКод на производотметод на испитување
G1040
Дебелина на лентаmm0.040 0.003 ±PSTC-133
Дебелина на филмотmm0.030 0.001 ±PSTC-133
Дебелина на лепакmm0.010 0.002 ±PSTC-133
Адхезија на челиккг / см0.136ASTM D-1000
Издолжување%80 180 ~PSTC-131
Затегнувачка цврстинакг / см3.6PSTC-131
инструкцииПогоден за заштита на обрасци на рекламни постери, дебелината на спецификацијата може да се прилагоди

2

Испраќам барање

LABELEXPO
ЕВРОПА 2023

КАБИНА: 8А75

ВРЕМЕ: 11-14 септември

МЕСТО: Brussels Expo, Брисел

1 Place de Belgique / Belgiëplein 1, 1020 Брисел