сите категории
EN
主图 сјај
сјај
сјај
сјај
Сјаен ламиниран филм за етикета/BOPP преку лента за каширане
Сјаен ламиниран филм за етикета/BOPP преку лента за каширане
Сјаен ламиниран филм за етикета/BOPP преку лента за каширане
Сјаен ламиниран филм за етикета/BOPP преку лента за каширане

Сјаен ламиниран филм за етикета/BOPP преку лента за каширане


Име на производ:Сјаен ламиниран филм за етикета/BOPP преку лента за каширане
материјал:BOPP + акрилно лепило
Број на моделот:G1020/G1024/G1028/G1032/G1040
Место на потекло:Кина
Пакување Детали за:Палети. Сите палети се добро спакувани со ремени за пакување и добро обвиткани со филм за растегнување
Време на испорака:7-20 работни дена за еден контејнер 40GP


Испраќам барање
Опис

● акрилно лепило на база на вода
● добро лепило и отпорност на климата
● добра вкочанетост
● еколошки
● Ширина: 10-1580мм Должина: 100-9000м
● прилагодете ја големината и дебелината

1656643222263228

video

Технички перформанси
ОписЕдинициКод на производотметод на испитување
G1020G1024G1028G1032G1040
Дебелина на лентаmm0.020 0.002 ±0.024 0.003 ±0.028 0.003 ±0.032 0.003 ±0.040 0.003 ±PSTC-133
Дебелина на филмотmm0.015 0.001 ±0.019 0.001 ±0.022 0.001 ±0.022 0.001 ±0.030 0.001 ±PSTC-133
Дебелина на лепакmm0.005 0.001 ±0.005 0.002 ±0.006 0.002 ±0.010 0.002 ±0.010 0.002 ±PSTC-133
Адхезија на челиккг / см0.10.1360.1360.1360.136ASTM D-1000
Издолжување%80 180 ~80 180 ~80 180 ~80 180 ~80 180 ~PSTC-131
Затегнувачка цврстинакг / см1.82.162.242.243.6PSTC-131
инструкцииПодобро е за заоблени површини и се нанесува на хартиени етикетиПогоден за повеќето етикети за хартија и за општи филмовиПогоден за повеќето етикети за хартија и за општи филмовиПогоден за производи со етикети со густо мастилоПогоден за некои производи со барања за вкочанетост и дебелина


недефиниран


Испраќам барање

LABELEXPO
ЕВРОПА 2023

КАБИНА: 8А75

ВРЕМЕ: 11-14 септември

МЕСТО: Brussels Expo, Брисел

1 Place de Belgique / Belgiëplein 1, 1020 Брисел