сите категории
EN
Мат
Мат
Мат
Мат
Мат каширачка фолија/Мат лента за запечатување прилагодена за околината за обработка на повеќекратно истиснување
Мат каширачка фолија/Мат лента за запечатување прилагодена за околината за обработка на повеќекратно истиснување
Мат каширачка фолија/Мат лента за запечатување прилагодена за околината за обработка на повеќекратно истиснување
Мат каширачка фолија/Мат лента за запечатување прилагодена за околината за обработка на повеќекратно истиснување

Мат каширачка фолија/Мат лента за запечатување прилагодена за околината за обработка на повеќекратно истиснување


Име на производ:Мат каширачка фолија/Мат лента за запечатување прилагодена за околината за обработка на повеќекратно истиснување
материјал:BOPP + акрилно лепило
Број на моделот:Y1024/Y1032/Y1037/Y1040
Место на потекло:Кина
Пакување Детали за:Палети. Сите палети се добро спакувани со ремени за пакување и добро обвиткани со филм за растегнување
Време на испорака:7-20 работни дена за еден контејнер 40GP


Испраќам барање
Опис

● акрилно лепило на база на вода
● добро лепило и отпорност на климата
● добра вкочанетост
● еколошки
● Ширина: 10-1580мм Должина: 100-9000м
● прилагодете ја големината и дебелината

мат лента за ламиниране 图4_副本

video

Технички перформанси
ОписЕдинициКод на производотметод на испитување
Y1024Y1032Y1037Y1040
Дебелина на лентаmm0.024 0.003 ±0.032 0.003 ±0.037 0.003 ±0.040 0.003 ±PSTC-133
Дебелина на филмотmm0.018 0.001 ±0.025 0.001 ±0.030 0.001 ±0.030 0.001 ±PSTC-133
Дебелина на лепакmm0.006 0.002 ±0.007 0.002 ±0.007 0.002 ±0.010 0.002 ±PSTC-133
Адхезија на челиккг / см0.120.120.120.136ASTM D-1000
Издолжување%50 150 ~50 150 ~50 150 ~50 150 ~PSTC-131
Затегнувачка цврстинакг / см2.22.563.43.4PSTC-131
инструкцииПогоден за повеќето етикети за хартија и за општи филмовиПогоден за повеќето етикети за хартија и за општи филмовиПогоден за некои производи со барања за вкочанетост и дебелина

Погоден за некои производи кои имаат барања за вкочанетост, дебелина и вискозностДебелината на спецификацијата може да се прилагоди

4Испраќам барање

LABELEXPO
ЕВРОПА 2023

КАБИНА: 8А75

ВРЕМЕ: 11-14 септември

МЕСТО: Brussels Expo, Брисел

1 Place de Belgique / Belgiëplein 1, 1020 Брисел