сите категории
EN
主图 сјај
сјај
сјај
1656643222263228
BOPP ламинирачка фолија за хартија/C1028 суперпроѕирна лента за запечатување
BOPP ламинирачка фолија за хартија/C1028 суперпроѕирна лента за запечатување
BOPP ламинирачка фолија за хартија/C1028 суперпроѕирна лента за запечатување
BOPP ламинирачка фолија за хартија/C1028 суперпроѕирна лента за запечатување

BOPP ламинирачка фолија за хартија/C1028 суперпроѕирна лента за запечатување


Име на производ:BOPP ламинирачка фолија за хартија/C1028 суперпроѕирна лента за запечатување
материјал:BOPP + акрилно лепило
Број на моделот:C1028
Место на потекло:Кина
Пакување Детали за:палети. Сите палети се добро спакувани со ремени за пакување и добро обвиткани со филм за растегнување
Време на испорака:7-20 работни дена за еден контејнер 40GP


Испраќам барање
Опис

● акрилно лепило на база на вода
● супер транспарентен
● добро лепило и отпорност на климата
● еколошки
● Ширина: 10-1580мм Должина: 100-9000м
● прилагодете ја големината и дебелината

1656645168830706

video

Технички перформанси
ОписЕдинициКод на производотметод на испитување
C1028
Дебелина на лентаmm0.028 0.003 ±PSTC-133
Дебелина на филмотmm0.023 0.001 ±PSTC-133
Дебелина на лепакmm0.005 0.002 ±PSTC-133
Адхезија на челиккг / см0.136ASTM D-1000
Издолжување%80 180 ~PSTC-131
Затегнувачка цврстинакг / см2.24PSTC-131
инструкцииПогоден е за производи со етикети со фин фонт или висока осветленостДебелината на спецификацијата може да се прилагоди

应用图7

Испраќам барање

LABELEXPO
ЕВРОПА 2023

КАБИНА: 8А75

ВРЕМЕ: 11-14 септември

МЕСТО: Brussels Expo, Брисел

1 Place de Belgique / Belgiëplein 1, 1020 Брисел