сите категории
EN

ТОПЛ ПРОИЗВОД

Зошто да не одберете нас

NINGBO етикета
НОВ МАТЕРИЈАЛ
Ко., ООД

Ningbo Label New Material Co., Ltd. е поврзана со Zhejiang RICH Group. RICH Group 1. е основана во 2004 година и се фокусира на истражување и развој и производство на нови материјали и полимерни лепила.

Фабричката зграда на компанијата се наоѓа на патот бр. 77 Фулонг, округ за крајбрежен економски развој CiXi, Жеџијанг. Само еден час возење од пристаништето Нингбо, а во рамките на 2-часовниот економски круг на Шангај, транспортот е многу удобен. Компанијата се простира на површина од околу 40 хектари, со работилница од 26,000 метри квадратни, магацинска површина од 5,224 метри квадратни, а имаме околу 300 вработени.

ПРИМЕНА НА ПРОИЗВОДОТ

Нашите производи имаат широк спектар на апликации, како што се: разни етикети, рекламирање, чанти, електронски кутии за пакување производи, кутии во боја, кутии за мобилни телефони, кутии за цигари, кутии за вино, кутии за накит за подароци, кутии за козметика, флексибилни кеси за пакување, кеси за храна , дневни кеси за пакување хемиски производи, ознаки за производи, книги, списанија и албуми итн.

LABELEXPO
ЕВРОПА 2023

КАБИНА: 8А75

ВРЕМЕ: 11-14 септември

МЕСТО: Brussels Expo, Брисел

1 Place de Belgique / Belgiëplein 1, 1020 Брисел